rum.herbefe.ru

Cele mai vechi pătrunjel

Cultivarea patrunjel devreme

verdeturi timpurii - cât de mult este scris, și nu fără motiv: arcul de corp fără greu. Beneficiile de patrunjel auzit totul, și aici este modul de a recolta devreme, nu toată lumea știe. Apropo, fotografiile pot fi văzute în mod clar cât de mult mai bine este pătrunjel, plantat răsaduri decât semințele semănate.

Astăzi se va discuta despre metoda de producere a unei culturi timpurie de pătrunjel.

răsaduri de pătrunjel

Probabil răsaduri nimeni și de plantare, și eu în luna februarie a anului trecut a semănat semințe de pătrunjel acasă, în prize de nouă celule. Am dorit ca ea a crescut devreme - patrunjel, deoarece este foarte util.

Inițial am vrut să pun în fiecare godeu de două semințe, dar sa răzgândit și a pus pe cinci la șapte piese: ce se întâmplă dacă unii nu germina? Seed nu este un păcat, ei sunt propriul meu. Patrunjelul a crescut la unison, iar atunci când transplantare în grădină

Ea a avut partea sa. Desigur, mai devreme în primăvară începe să crească anul trecut, dar ea lasa repede tulpinile care cresc grosier și să înceapă imediat să înflorească.

Numai la începutul creșterii tulpini sunt încă fraged și suculent, și îmi place să le mănânce la fel ca asta: smulgere, curățată de un strat subțire de suprafață și să mănânce. Atunci vârfurile încep să înaspri, și apoi costumul meu de răsaduri de pătrunjel plantați în grădină, în luna aprilie.

Și, desigur, în luna mai, am semănat un pat pentru utilizarea de vară și toamnă. De altfel, în cazul în care pătrunjel scroafă rar, crește mare, ca o rădăcină de morcov, care are un gust foarte plăcut și este utilizat pe scară largă în prepararea supelor, îmbunătățind semnificativ aroma lor.

Până de curând, am patrunjel nu este foarte pasionat de, dar acum și-a schimbat atitudinea ei din cauza unei boli de rinichi. Este, de fapt, contine vitaminele C, B1, 2, 12, PP si provitamina A (caroten). O substanță conținută în ea, dizolvată nisipul din rinichi și vezică urinară. Despre patrunjel poate spune o mulțime de lucruri interesante, dar este mai bine pentru a citi cărți despre plante medicinale.

plante cultivate in vara, am îngheța în timpul iernii pentru a adăuga la primele cursuri. Am tăiat pătrunjel, mărar, arpagic, frunze de busuioc și Chard. Am stivă strâns în recipiente de plastic de unică folosință, cu o capacitate de aproximativ 200 ml. După adăugarea lor, supa devine mult mai aromat și mai gustoase, iar iarna nu avem suficient de vitamine și de aici vă rugăm să - și vitamine și oligoelemente, și în complex.

De asemenea, în timpul iernii puteți îngheța amestecul de roșii, ardei gras, patrunjel si ceapa verde.



roșii tocate și ardei pătrate se amestecă cu verdeață tocat, apoi ambalate într-un recipient și a pus în congelator. În timpul iernii, eu nu adăuga doar în primele cursuri, dar, de asemenea, în orez, musaca de legume și salate proaspete pentru a completa un astfel de amestec.

Fotografii 3-6 am făcut o comparație în aceeași zi, 12 iunie 2015


Link cu conținut similar: pătrunjel rădăcină (foto) - cultivarea și soiurile


Timpurie patrunjel - Foto

1.Rassada în celule

2.Petrushka, răsaduri plantate la sfârșitul lunii aprilie și adăpost netesut

3-4.Petrushka crescute. Acesta poate fi mâncat

5.Listya patrunjel la începutul anului trecut de oțel brut

semințe de 6.Vyseyannaya la începutul lunii mai, pătrunjelul crescut inegal

amestec 7.Ovoschnye în containere zamoriki

© Autor: Dina V. Fedosov

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru