rum.herbefe.ru

Morcovi Grad Regina toamnei - în creștere în suburbii

Morcovi „Regina toamnă“ și cultivarea ei în suburbii - Sfaturi grădinari

Vreau să împărtășesc cu cititorii doresc modul în care am să crească morcovi. Din gama largă de soiuri de această legumă am mult timp în urmă sa oprit pentru msoi Orc „Regina toamnei“. Aceasta este o frumoasă rădăcină, neted, foarte mijloc, cu Noe, vârful rotund, de culoare portocaliu deschis. Maturarea este foarte bun - nici o problema.

Root pentru botci la toamna, atunci când recoltarea morcovi - bucăți 10. Acestea trebuie să fie sănătoase și refrigerate. De obicei, în timpul morcovi care au recoltat încă cald, astfel încât acesta este stocat în garajul meu, există, așa cum au fost maturare.

La matochnikov decupa topuri, tulpini lasand o lungime de 1 cm. Se așează cutie de nisip în poziție verticală, sau în picioare, și verificarea periodică.

Wicked sunt respinse imediat, îndepărtați nisipul în acest loc și se toarnă noi - uscate și curate. La mijlocul lunii aprilie, testiculele, începând cu toamna tratată cu o soluție slabă de permanganat de potasiu, a scos din pivniță și a pus în aceeași „picioare“ într-o cutie cu rumeguș uscat. El stă alături de răsaduri pe biroul meu.

Paturile sunt plantate după morcovi semănate la începutul crestei, undeva la sfârșitul lunii mai, totul depinde de vreme. De asemenea, asigurați-vă că pentru a pune humus. Root ar trebui să fie pe deplin scufundat în pământ. picior Crimped pe toate laturile. În mod corespunzător plantate rădăcină dificil de extras din pământ.

De îndată ce noul rostochku verde, regrown de blaturi de iarnă frumos tăiate.

Disponibilitatea joben iernii spune despre caracterul adecvat al rădăcinii asupra testiculelor. Uneori, o rădăcină de iarnă și de bună verdeață nu a mers să se ridice - pe un testicul nu este necesară.

Testiculele fertiliza de două ori: în primul rând - atunci când există o masivă regrowth de frunze, al doilea - atunci când testiculelor floare.

baril de 200 de litri, a pus lumanarica trei găleți, o găleată de gunoi de pui, net, umplute cu urzici și ierburi, și borcanul vechi de trei litri de gem. Am turna un butoi, nu în partea de sus, ca masa de fermentare și se ridică la partea de sus. In fiecare zi, de 1-2 ori se amestecă sapa, este foarte convenabil - un butoi acoperit cu un capac cu acces la aer.

O astfel de dressing'm cumpără tot ceea ce am este în creștere - de la flori și terminând cu legume și plante aromatice. În plus față de morcovi. Sub acesta este un fertilizator Înaintez în timpul iernii.

Umbrele de morcovi, care decolorate, înainte de sfârșitul lunii iulie - începutul lunii august, lăsând restul să taie. Semințe definesc umbrelă închisă VOINȚA ACESTEIA într-o cutie de culoare brună. În primul rând, taie centrale (se coc mai întâi), apoi altele.


A se vedea, de asemenea: cultivarea morcov: plantare, soiuri și îngrijire




La maturare suspendată în pungi x / b într-o seră cu roșii, unde este bine ventilat. Complet uscat prin umbrele cu atenție treierate degete, suflare „spini“. Depozitați într-o cutie cu toate semințele.

La semănat semințele folosind bienalei. Recolta este întotdeauna bun.

semințe de morcov semăna la mijlocul lunii aprilie.

Am macerat timp de o zi, schimbarea apei. Apoi, semințele umflate sunt ușor uscate la fluidității. (Despre modul în care semințe de morcov peletizare poate citi aici)

Primiți un pahar uscat nisip, pământ și pietre, fără impurități, 1 oră. L. semințe de morcov, se adaugă niște semințe de salată verde și mărar, amestecate bine și semănat. De preferință, după o ploaie - este apa vie.

Înainte de semănat în primul laminarea canelură în cenușă, apoi un pic de nisip. Am stropit la sol, tasat de palmier și ramuri de molid apropiate. mărar, de obicei, apare primul, urmat de o salată. Când Verzii vor ajunge la 10 cm, scoateți-l, iar morcovul este, de asemenea, relaxarea.

Plivitul petrec de trei ori în fază incipientă - aceasta este cea mai consumatoare de timp,. Restul - numai irigare și hilling. Cu această aterizare niciodată gelificat.

Blocaj de morcovi - cum să gătească

Morcovii pot fi gătite un blocaj delicios. Alegeți un luminos rădăcini portocalii, curat, spălare. Se taie felii de aproximativ 1 cm.

Se fierbe până se înmoaie, apoi se taie cercuri de diferite figuri. 1 kg de morcovi gata sirop se toarna (1 kg de zahăr în 300 ml apă) la fierbere și se fierbe timp de 5 minute. După 8 ore. Jam aduce din nou la fierbere, adăugând încă 200 g de zahăr.

Și se fierbe până când morcovii nu vor fi transparente și sirop - gros. 3 min. înainte de a înlătura blocajul în locul incendiului timp de 1 oră. L. acid citric și un vârf de cuțit de vanilină.

Vă doresc tuturor o recoltă mare!

T.A.Nezhdanova

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru