rum.herbefe.ru

Cultivarea kiwi - viță de vie grefare

Kiwi - plante de sex masculin și feminin pereprivivki

Soarta a decretat că am fost în vârstă de 55 de ani de la Soci, sa mutat aici din Extremul Nord. Dobândirea zona de tramvai, cu entuziasm a început să exploreze grădinărit de sud, inclusiv cultivarea de kiwi, care de mult a fost scris și pe internet și în reviste, dar mai mult cu accent pe cultivarea în sere, în banda de mijloc și, de fapt, diferența dintre cele două tehnologii uneori este foarte vizibilă&# 8230;

De ce de fapt am decis să scriu despre acest minunat de viță de vie - fructe de kiwi, deoarece este chiar și în partea de sud încă o răspândire redusă.

Kiwi, și sunt de acord cu acest lucru, chiar si medicina oficiala - un depozit de vitamine și un număr mare de diferite minerale.

Deoarece este bine cunoscut faptul că 100 de grame de fruct de kiwi contine un aport zilnic de vitamina C.

Cultivarea kiwi cu o ingrijire adecvata rapid. Fructoase începe în al doilea an.

Particularitatea tot mai mare este că kiwi planta este hermafrodită, deci va trebui să-l pună în perechi - de sex masculin și plante de sex feminin din apropiere. La sfatul mai multor grădinari cu experiență pe o plantă de sex masculin pentru a planta kiwi mono 4-5 femei.

Dar, cu o problemă tot mai mare în lovitura m-am confruntat.

Un alpinist a murit înainte de fructificare, și că cel mai neplăcut să înflorire (în acest moment, puteți afla ce sexul a fost planta). Înlocuiți-l, nu am putut cumpăra acest motiv și a pierdut un an întreg.

În anul următor, încă am stabilit că a fost un specimen de sex masculin și a fost pe cale să-l caute un cuplu.

În timp ce am trăit în țară o femeie tânără (chiriașul), lipsit de experiență în materie de grădinărit, dar interesat și fascinat de înmulțirea plantelor de vaccin.

Deci, găsirea butașii necesare, ea a insuflat în februarie câteva ramuri și pe specimenul mele de sex masculin. Interesant, butașii sunt luate pentru a utiliza nu este mai mare de 20 cm, și este lipsa de experiență a „legat“ „cozi“ de 40-50 cm. Vecinii au râs.



Dar ceea ce a fost surpriza generală atunci când toate aceste „cozi“ excelent început și deja pentru vara viitoare au dat o recoltă completă! Și anul viitor, recolta a fost de așa natură încât nu am știut ce să facă cu ele, și distribuite tuturor vecinii care nu au această cățărătoare.

În această vară trecut (al treilea an după vaccinare) recolta a fost doar imens. Cu toate acestea, a existat o seceta prelungita care vara.


Pentru mai multe informații despre cultivarea de kiwi în limba rusă este disponibil aici


Nu a fost suficientă apă nu numai pentru irigații - locuitorii de vară se suferea de lipsa ei.

Prin urmare, o parte semnificativă a fructelor nu a primit destul de mărimea potrivită, și a avut o mulțime de lucruri mici. ar trebui să aibă acest lucru mic în timp util pentru a elimina, deoarece kiwi în sine nu reglementează culturile lor, așa cum o face, de exemplu, un măr. Fall numai fructe coapte, și se coc, trebuie spus, încet.

Harvest mai târziu a retras toate celelalte culturi și fructe erau încă solide. Dar cele minunate aceasta planta care necoapte (hard) fructe, împrăștiate pe podea în cameră, dozarivayutsya treptat și nu strica toata iarna.

Deci, până în primăvară familia mea regales fructe proaspete, delicioase și foarte util.

Fructele de fructe kiwi meu de mărimea unui cartof bun, pufos puternic.

Apropo, să zicem, o nepoata în vârstă de șase ani de prietena mea (au venit într-o vizită la nord) le-a numit „cartofi păroase.“

Autor: A.F.Gudimova

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru