rum.herbefe.ru

Dihondra (foto) - în creștere ca un raport anual

Dihondra - plantare și îngrijire

Este posibil să crească ca ulsoviyah acasă dihondru perene

Printre plante de apartament sunt cei care merită mai multă atenție decât altele cultivatori.

A fost o astfel de persoană unică, cred dihondru. În țara noastră, a apărut abia în 2004, într-una dintre expoziții.

Am aflat despre dihondre din revista si poze văzând din această frumusețe, a fost dornic să-l cumpere. Cu toate acestea, în magazinele de flori ale acestei plante nu am auzit nimic și mi-a spus să caute semințele ei. Această idee a fost de succes: cumpararea de semințe pentru zona suburbană, am găsit în vânzare, și un sac de „Dihondry ampelnye“. Acest producătorii de plante oferă crescut ca un raport anual.

dihondru dacha pot fi cultivate și modul în care Ampelio, și ca un groundcover. Ea arata piese bune dintre dale, sub copaci și într-un colț foarte întunecat al grădinii, în cazul în care acestea nu pot să crească iarba de obicei.

Era la mijlocul lunii martie și am aterizat imediat 6 semințe într-un singur vas. Lay filmul nu a făcut, ca prima sămânță a crescut în două zile - aparent, semințele erau proaspete. Trapa rostochku rămas timp de 5 zile și a început să dezvolte o viteză izbitoare.

O lună mai târziu am răsad răsaduri de în ghivece individuale pentru mai multe piese din fiecare container. Dihondra formează în cele din urmă o cascadă de o varietate de frunze verzi, cum ar fi pentru a vedea un miracol cât mai curând posibil. La transplantare utilizați un substrat universal pentru plante de apartament.


link Related: Mills (foto) în creștere și îngrijire de flori


Dihondra: Asistență



Dihondre are nevoie de udare abundenta, dar dacă o deshidrata, problema nu se întâmplă, planta este de natură să recupereze rapid. Tulpinile dihondry părea să se târască pe sol, ușor de înrădăcinare, deci potul este mai bine de a alege să nu adâncă, dar largă, și este de dorit ca acesta a fost un coș - astfel încât dihon-core arata decorativ.

Amintiți-vă că creșterea rapidă a oricărei houseplant necesită energie suplimentară și să uitați fertilizat nu este necesară. Am alimentat dihondru la fiecare două săptămâni, folosind un îngrășământ pentru plante decorative-valent.

dihondra de vara se simte bine în aer liber: ghivece cu aceasta planta rar în țara noastră poate decora orice balcon sau o fereastră de pe stradă.

Prin toamna anului „animale de companie“ mele neobișnuite au crescut, și am decis să le păstreze în timpul iernii: ghivece într-un loc blocatii rece, luminos și de a reduce la minim de udare. Trebuie să spun: plante de iarna au supraviețuit din greu, a pierdut aproape toate frunzele. Ei au privit demn de milă. Cu toate acestea, în luna aprilie după transplant în ochi substrat proaspăt mulțumit etapă de licitație rotund dihondry frunze, dovedind că este posibil să crească aceasta planta ca o plantă perenă.


A se vedea, de asemenea: Mini - gradina si gradina de flori în containere


casa Dihondra

Dihondru mult mai ușor să se propage prin butași de tulpină decât semințele. Planta va trebui în continuare să reducă în mod regulat, și înrădăcinarea butașilor tăiate mini teplichke nu necesită cunoștințe speciale sau efort.

Dihondru mult mai ușor să se propage prin butași de tulpină decât semințele. Planta va trebui în continuare să reducă în mod regulat, și înrădăcinarea butașilor tăiate mini teplichke nu necesită cunoștințe speciale sau efort.

© Natalia Antonova Kaliningrad. fotografie de autor

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru