rum.herbefe.ru

Gatsaniya: iernat floare

Cum să se asigure iarna la gatsanii flori acasă?

Înainte de asta am în mod tradițional, de la an la an gatsaniyu de flori cultivate cum Letnik.

Dar, în ultimii ani, în regiune, a existat un îngheț timpuriu până toamna târziu tufele acest frumos și nepretențios plante erbacee sunt plăcute ochiului. Părăsind cabana, nu am putut rezista tentației de a alege gatsaniyu de-a lungul. Am dezgropat și transplantat arbust cu o brazdă de pământ într-un ghiveci de flori. L-am pus pe pervazul ferestrei. De-a lungul iernii planta simt minunat, chiar si inflorit.

Până în primăvara lui gatsaniya începe să crească rapid, au existat numeroase de evacuare. Planta reproduce în primul rând de semințe, dar am decis să-l încercați grefat.

Potrivit pentru grefarea mlădițe laterale de promenada, crescând de la priza principală. lamă ascuțită decupată mlădițe laterale o lungime de maximum 10 cm, frunzele inferioare ale butașilor eliminate.

Feliile pudră kornevinom. butași Plantat gatsanii în containere separate, în achiziționarea de sol. Dupa udare le-a pus pungi de plastic.

Aceste mini-teplichke cel mai bine plasat într-o cameră luminoasă, cu o temperatură favorabilă și o bună aerisire. Îngrijire și hrănire - de obicei.

Butași înrădăcinați aproximativ 5 săptămâni. Timpurie porțiune de primăvară arbuști formate plantate în ghivece, iar unele - în teren deschis.

Gatsaniya bine peste tot - pe paturi, slide-uri și borduri.

coșuri decolorate cele mai bune pentru a elimina pentru a stimula înflorire.

În cazul în care gatsaniyu cultivate din semințe, în medie, de la semănat la prima floare trece 2,5-3,5 luni, și butași de înflorire a avut loc mult mai devreme și materialul săditor au fost mulți, a fost suficient pentru vecini.

Acum gatsaniya - invitat de bun venit iarna în apartamentul meu.

Autor S.Gladkih (Chelyabinsk)

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru