rum.herbefe.ru

Unele soiuri de tomate și subtilități de germinare lor in casa.

Unele dintre soiurile (neobișnuite) tomate și subtilitățile de germinare lor în casă.

Am urmat întotdeauna cultivatorii articole pentru răsaduri de tomate și alte legume în creștere, și a ajuns la concluzia că de multe ori o persoană își petrece o mulțime de muncă, iar rezultatul este același - sistemul de rădăcină a rămas în urma creșterii părții aeriene. Care este motivul?

Semințele de tomate de semănat, de obicei, într-un vas adânc, cu o cantitate mică de teren, deoarece podsypaya creșterea plantelor. Din cauza acestei cresc întâmplători rădăcini (stem), care pentru partea de deasupra solului valorii practice a plantelor nu au, ci inhibă creșterea rădăcinilor principale de aspirație, și anume dezvoltarea lobi.
Un taproot principal alege răni planta, întârzierea creșterii sale, deoarece a primit o ridica de putere prin rădăcină principală. Lobul după ciupirea se dezvolta numai într-o săptămână. Dar trebuie să „, a fost cât mai curând posibil.

De aceea, am semănat semințele pentru 6-7 buc. în vasul de jos (4-5 cm) - și cupe face circumcizia jumătate sticle de plastic litru.

De îndată ce a doua pereche de frunze se dezvoltă transplantate în ghivece unul câte unul din alimente pentru copii.
De data aceasta, rădăcina principală crește până la partea de jos a borcanelor și târându în partea de jos, el a pierdut deja putere. În acest moment, ea începe să crească lob, se transformă mânuirea sabiei naturale. Dar nu exagera plantele - cu dezvoltarea celei de a doua pereche de frunze adevărate, ea nu a fost încă prelungită și are o grosime de 2-3 mm stem.

Cu o oră înainte de transplantare răsaduri udate, astfel încât pământul era liber. Într-un pahar se toarnă sol și treptat se încadrează lob adormit, ușor udat, se presara cu un praf de cenușă. Acesta inhibă dezvoltarea diferitelor boli și este un bucătar bun atât de pitaniem.Posudu. cuțit Incandescent pe un arzător cu gaz, tăiate în partea de jos a paharului, lăsând marginile. O sticlă de "Pepsi" tăiat cu dimensiune foarfece cerc pe partea de jos ceașcă, cuțit fierbinte face găuri în ea pentru a se scurge de apă și au pus în ceașcă.

Zidurile sale, de asemenea, arde găuri de unghii calde prin intermediul lor, rădăcinile aerului va veni. Cu ajutorul acestor găuri este ușor pentru a determina timpul de plantare. Se pare rădăcini - e timpul.

Convenabil plug-jos? degetul mare dreapta faceți clic pe partea de jos, iar planta, împreună cu o bucată de teren se ridică în mod liber din cupa.

Am toate felurile de mâncare pentru culorile de acasă cu găuri pe părțile laterale. Avantajele acestor ustensile sunt evidente: plantele nu sunt răniți, și, prin urmare, mai rapid înmugurirea, înflorirea, creșterea fructelor, ocupă puțin spațiu, este convenabil pentru a transporta.

Sezonul trecut, plantarea răsaduri într-un fel, nu am observat o singură cocoașă, începuturile rădăcini pe tulpini de tomate. Semănate semințele în martie și un loc permanent de apă în picioare lungi în grădina mea (așa cum este în apropierea râului) răsaduri plantate cu fructe deja. Cu toate acestea, rezultatul a fost bun.

Acum, eu vorbesc despre soiuri de roșii pe care le cresc timp de mulți ani și că mulți grădinari amatori, probabil, nu sunt familiarizați.

Cartofi. Tomatele sunt foarte mari, suculente, roz, frunze ca cartofi, înălțimea tufă de mai mult de trei metri, foarte fructuoasă.



Cocoșel de aur. Tall, fructe galben strălucitor, alungite, cum ar fi turturi, asamblate într-o perie foarte mare, nu pot să cred că atât de multe fructe se pot dezvolta pe un tufiș. Greutate pe fructe până la '80

Pear (rosu, roz, galben, galben, negru). Tall, cresc prea ciucuri, foarte frumos, greutate 100 g

pătrat italian. Bush medie, până la un metru, fructele sunt roșii, solide, cu dungi, cresc ciucuri, foarte fructuoasă - din cauza fructelor nu pot vedea tufiș. Greutate per 100g de fructe

Robin. Înălțimea bucșei până la un metru, fructe în formă de lacrimă, zmeură, solid până la 80 g. Foarte fructuoasă.

Pertsevidnye (roz și roșu). În forma alungită în formă de piper coarne, tufe înalte, foarte roditor, nepozdno coacerii media, greutatea fructelor la 150 la 200 g

Dinte Dragonului. Forma Dent, foarte cărnoasă, roșu, arbust înalt, perie mare, greutatea fructelor de până la 200 g

Icicles (roz, rosu, portocaliu, galben). fetale de tip alungit la 10 cm, cu cioc, cresc perii, greutate 80 g, arbuști înalt.

Tulip. Roz, fructul unei flori revelate a unei lalele. frunze de cartof, greutatea fructelor de până la 700 g tufe înalte.

Trandafiri Dallas. roșu închis, fructe violet în formă de petale, cu o greutate de până la 500 g de cartofi frunze de arbust înalt.

tomate hibrid și ardei (galben și roșu). Hollow, cum ar fi piper, nu suc, semințele sunt colectate în coada fetale, sub formă de paralelipiped galben, Reds - alungite, cu cioc de la celălalt roșu - cuboid plictisitoare. Toate cele trei soiuri sunt bune pentru umplut și conservare. Gustul de tomate și piper. Aceasta este tocmai varietatea, astfel încât acestea să poată colecta semințe pentru cultivare ulterioară.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru