rum.herbefe.ru

Cultivarea castraveți în regiunea Orel - plantare și îngrijire

Cum pot avea grijă de castraveți în regiunea Orel: Secretele și sfaturi

Deși eu nu mă o persoană foarte vechi (pensionari doar aproximativ 15 de ani) ia în considerare, dar cabana au făcut timp de peste 40 de ani. Toate etapele dezvoltării acestuia a avut loc. În primul rând, atunci când un copil trebuie să nevinovat, pentru a izbucni ca parte jefuitor. Apoi, adulții cel puțin înălțimea mea, am devenit iau la rândul său, pentru a preda un sens bun.

Și apoi ea a fost „mare și importantă“. Dar din moment ce eu sunt pe o tehnologie specială, obiceiul de a tuturor cheltuielilor pe carduri de tehnologie și țara a fost locul de a fi. Sub rezerva erori și experiență câștigă, aceasta a devenit, treptat, de cotitură în favoarea lor. Și când am descoperit este acum o revista preferata, ea ... În general, foarte recunoscător pentru mulți cititori pentru sfatul lor valoroase. Și așa vreau să fac, iar acum este o contribuție. Poate cineva și experiența mea pare valoroasă.

Îmi place tot ce crește pe țara mea. Îmi place un pic rostochku verde. Eu vorbesc cu ei, uneori mieros, uneori certat, dacă ceva nu merge bine. Dar aici e animale de companie - castraveți. Și ei mi se par prea dyshut inegal.

Odată întors în autobuz din țară, și un însoțitor pilite dureros mișcat de privirea de la bagajele pline de muraturi. Am accidental glumit că, ei bine, eu știu o rugăciune pentru recolta. Apoi, cu greu convins că aceasta este doar o glumă - toate întrebat cu lacrimi în ochi pentru a rescrie cuvântul. Dar a fost o digresiune

Acum, în special cu privire la castraveți și pe probleme specifice.


Link cu conținut similar: Castravete-lamaie mere de cristal - FOTO și în creștere


Pat în conformitate cu castraveți

Mr. rânduri gatiti in toamna. Am săpa o adâncime șanț de cazma baionetă și jumătate, umplute cu resturi vegetale uscate. În acest scop, coceni de porumb abordare sănătoasă. Și pentru că suntem în țară, cu excepția legumele cresc mai păsări de curte și iepuri (acesta este un merit al soțului ei - munca lui), și le place să mănânce dulce coceni de porumb, lipsa materiei organice nu.

Deci, picioare bătătorit tulpini la același nivel cu solul, generos stropit cu gunoi de grajd proaspăt, adăpate și se întoarce la sol.

Într-un astfel de pat, și iernare. Spring imediat ce vremea va permite, pat dens de rulare (pentru a elimina formarea pungilor de aer), apa calda udate (50-60 °) și deșeuri care adăpostește filmul ultimul an. Într-un astfel de pat este de transplantare.


A se vedea, de asemenea: Castraveți și piramida Bush


răsaduri de castraveți

Răsaduri cresc casa.

Însămânțarea petrec aproximativ cinci săptămâni înainte de momentul transplantarea în grădină. Am testat o mulțime de opțiuni, dar în ultimii trei ani la rând am semănat semințe în saci moi litri de lapte.

Am puncție fundul ei, și apoi Tuck de stocare, lăsând spațiul sub o mână de pământ.

Castraveți dragoste sol afânat, astfel încât solul „dilua“, în proporție de 1: 1 rumeguș opărită cu apă (potrivit pentru orice alta decât stejar) fierbere. Am pus o sămânță în fiecare pachet, a pus într-o cutie de plastic de sub legume, se acoperă cu folie de plastic și așteptați pentru germinare.

Grija pentru castraveți în teren deschis



Și apoi ea crește răsaduri.

Dar chiar și udare moderată și iluminare suplimentară nu poate salva de stretching.

Și aici e rescues sub-Back stocarea pachet. Trebuie să fie un pic de timp și se toarnă înapoi la sol. O alta va fi extins germina - chiar și se toarnă. Până când sunteți un răsad cuști pe paturi, care sunt non-pachete vine Xia disloca pe deplin. Dar am o răsaduri puternice cu sistem radicular bine dezvoltat. Dacă pulberea pentru scăparea de transplant întins Russ-dy - este de 100% l-ar condamna la moarte.

Și totuși - îndepărtați întotdeauna comunicarea estompate-apar, pentru că am nevoie de un bici puternic.

Ei bine, aici am ajuns cu răsaduri pentru țara Horo-Sho vărsat cald ei în doy. Stabilim pe un fir cu arc pat-Vayu, dar nu mai mare de 30-40 cm de la sol.

Alveolele do 50 cm, nu mai mult.

Între ei, a pus negru scor-ne din plastic (de bere), umplut cu apă-Nye. În timpul zilei, este aceste vase se încălzește și nimeni nu dă răsaduri cald. Și apoi să lucreze pentru mine „markeri“ - puteți vedea în cazul în care udate la rădăcini.


Link cu conținut similar: Cultivarea castraveți în câmp deschis: Plantarea și îngrijire


Cavitățile preparate au fost vărsat cu apă caldă și un slab-ro-bază permanganat de potasiu cartelă. Apoi a rupt deschide sacii și dispersie a face transbordate fața locului constantă-ing. Cred că nu a răspuns nici la re-cuști. Arcele de acoperire Snachev la materiale de acoperire, iar filmul de top.

De ce un astfel de sen-dvich? Un material dewdrops lo-vit și eliminând o arde frunze și capturat exploatație căldură unică.

Ei bine, după ce a părăsit încheie ventilație-chaetsya și, dacă este necesar, poli-ve. Apoi, arc de sârmă de ridicare mai mare pe Zem-lei, trage pe ele un set-bau, cu o celulă mare și conduce la biciul peste ea.

Plantele bine CHECK empha- de dimensiuni, frunzele nu putrezesc-vayut colecta în mod convenabil OEP-dy. Adăpost de filmare de film, de asemenea, dar o acoperire ma Therians foarte castraveți într-un ceaun - frunzele nu arde, nu expune la vânt.

Rezultatul - primele roade sunt deja mai skie vacanțe. Ei bine, am aduna Ogur Chiki în câteva săptămâni pentru a „malozasolki“. Și, în sfârșit, observăm că acestea sunt deosebit de mândru de sub-Stern proaspete drojdie-E - rasa 100 g la 10 litri de apă și se toarnă direct sub rădăcină. Am de câteva ori pe sezon face.

© Autor: Lyudmila Fedoseyevna Maslennikov Orel

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru