rum.herbefe.ru

Cel mai bun ceapă și 2 secrete cunoscute mici de cultivarea ei

Două secrete de arc excelent, care știu puțini oameni

Orice grădinar este clar că, fără irigare adecvată asupra randamentului conta nimic. Asta e doar ceea ce face exact cuvântul „corect“? Și cum să-l măsoare - în găleți? Pe litru? Cel mai probabil, în ... bunul simț.

Nu mi-a plăcut să citesc tot felul de cărți despre producția vegetală.

Întotdeauna am crezut că cel puțin acolo și să explice totul, și asta e modul în care ea va începe să semene și a plantelor, astfel încât nimic bun crește. Numai cei care nu știu cum să se simtă că sunt foarte inteligent și știu totul.

Pentru că am preferat foarte actul prin încercare și eroare, precum și răspunsurile la întrebările de la șoferi de camion cu experiență căutați - care este cu adevărat în cazul în care fount de informații utile! Și cel mai important, doar GAB ei nu vor. Mulți dintre voi ați văzut vorbăreți între oameni de afaceri? Iată ce este.


Link cu conținut similar: Ceapă ishikura - în creștere


Udarea ceapa: nefrecventa dar multe

Ideea că ceapa ar trebui să fie udat de multe ori, dar abundent, mi-a sugerat un vecin a văzut suferința mea în paturi.

Ea a trăit în Asia Centrală, și în apropierea lor teren închiriat sat coreeni care la scară ciclopica crescut ceapă. Și el le-a crescut excelent, astfel încât localnicii au început să vadă în mod specific la ce folosesc metoda. Și au venit la plantațiile lor doar de două ori pe săptămână și literalmente inundate cu paturi de apă.

Adică, se pare că în cazul în care arcul de udare leechki la rădăcini, umiditatea persista numai în stratul superior al solului, și în ceapa de vară uscate cresc mai mici. Dar rădăcinile ceapa sunt profunde, iar acest lucru nu poate lua o recoltă bună, în cazul în care stratul fertil de 10-15 cm, sau chiar mai puțin.

Cât de mult îngrășământ sau bagaje, și ceapa începe să putrezească înainte de bulbi mari se toarnă.

Din ce motive este mai bine să ceapa de plante



Când am cumpărat cabana, terenul era subțire, iar ceapa în creștere până l-am pus în locul în care a existat o grămadă de compost. Adică, un strat de sol fertil a ajuns acolo de două ori mai gros decât în ​​celelalte paturi. Și, în același an, prima dată când am avut cel puțin o recoltă.

Cele mai bune rezultate atunci când am primit de vară a fost cald foarte umed. Ceapa creasta a fost la punctul în care stratul de teren fertil a fost mai mult de 40 cm, semințele au fost însămânțate pentru cultivarea Chernushki. Dar semințele de bulbi povyrastali mari, cu un diametru de 5-7 cm.

Ori de câte ori ea nu a semănat, și n-ar fi crezut posibil. Prieteni numit, și toată lumea a spus: „! Nu poate fi cea a semințelor“

Și eu sunt într-o revistă citit că estonii pe insulele cresc ceapa excelente. Deși nu este fierbinte, dar nu există nici o lipsă de umiditate. Ei vin chiar și vara târziu pentru a Stomp pene de ceapa, așa că au început să se usuce și becurile au oprit în creștere și a început să „îmbraci“, în caz contrar zagniyut în timpul depozitării.


Link cu conținut similar: Eșalotă - fotografie, cultivare, plantare și soiuri


Dig ceapa când penele se estompeze și pământul sub un baldachin cu un stilou, după uscare, legat în codițe și atârnat în bucătărie într-un apartament oraș.

Pe scurt, condițiile de bază pentru cultivarea de bulbi mari doar două: un strat gros de sol fertil și abundent de udare, rare întreaga adâncime a stratului.

© Tatiana PRISHANOVA Smolensk

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru