rum.herbefe.ru

Un gard din profmateriale cu mâinile în țară

Cum de a face profilul de gard (tablă trapezoidală) în țară - fotografie

Gard pentru a da zonei suburbane este indispensabilă.

El se referă la zona de frontieră, protejează ocupanții de ochii curioși și nu întotdeauna binevoitoare, precum și împotriva accesului neautorizat de către persoane neautorizate,

Cu toate că de la ultimul gard este cu greu un mare obstacol în cazul în care acesta este, desigur, nu de trei metri înălțime. Dar, în afară de aceste funcții utilitare gard și poartă o sarcină importantă decorativ.

După ce a vândut terenurile adiacente țării noastre, am decis să se disocieze de noii vecini gard.

hambar prăbușit, îngrămădite într-o grămadă de ramuri și resturi, iarba netăiată pe proprietatea vecină nu ne-a adus bucurie.

Așa că am decis să pun un gard în țară, care trebuia să îndeplinească următoarele cerințe: să fie un masiv, inchide site-ul nostru de ochii indiscreti, nu necesită multă grijă, să fie suficient de puternic și nu prea scump.

Acest gard ar trebui să fie întotdeauna solide, dar nu percepute vizual masive și grele.

În mod normal, garduri cu propriile sale mâini realizate din scanduri sau foi profilate.

gard de lemn nu mi se potrivește.

Pentru producția sa necesită o mulțime de placi geluite, iar ei au suficient de drum. De asemenea, acesta trebuie să fie vopsite în mod regulat, pentru ca orice vopsea pe un copac în climatul nostru este distrus rapid.

După unele deliberare, sa decis să ridice gard din profmateriale. Acest material este suficient de durabil, bine protejate de intemperii și întotdeauna disponibil comercial. Schema de culori a culorii este destul de largă.

Sunt culorile albastru, roșu și verde, dar ne-am oprit la alb (clasa C-10). Această culoare nu irită și nu intră în disonanță cu alții.

Îmi place, de asemenea, faptul că o foaie de galvanizare acoperită cu un strat subțire de polimer cu nici o nuanțare.

Adu foi de la magazinul de pe masina remorcii nu e mare.

gard solid care acoperă stâlpii în opinia mea, pare monotonă și urât. Am decis să fac gard, astfel încât deschiderile sunt separați unul de celălalt piloni. În primul rând, am măsura distanța dintre porțiunea de colț piloni, care sa dovedit a fi de 25 de metri. Fiecare interval va consta din două foi de oțel. Doar transformat unsprezece deschideri.

Gard de carton ondulat - desenFig. 1. Baza de gard și se execută breaker -stolby.  Fig. Foi placare 2. Instalare 1 - 2 profnastila- două foi - Administrat superior peremychka - 3 - coloana stalnoy- 4 - run inferior peremychka - 5 - nisip cu pietriș.

Lățimea foii este de 116 cm, iar lățimea de două stivuite suprapuse un profil val, transformat 225 cm.

În acest caz, lățimea de zbor va fi de 227 cm (doi centimetri adăugat la vânt decalajul dintre foile pilon și placare). Calculul a arătat că necesitatea de a lua foaia 22 (Figura 1, 2).




A se vedea, de asemenea: gard cu mâinile


Unsprezece deschideri a fost necesar să sape (nu de numărare extreme) zece stâlpi intermediari. Ca coloane am folosit tevi de fier, care a folosit pentru a sta în loc de gard, care indică zona de graniță.

Noțiuni de bază cu pregătirea pistei pentru a seta poli. Am tras toate posturile vechi, căzuți din când în când, și nivelat o fâșie de pământ de-a lungul întregii lungimi a noului gard. Suprafata a fost aproape orizontală, ceea ce este foarte bine în timpul instalării gardului. Drew cordon puternic între polii extreme la o înălțime de aproximativ un metru la nivel orizontal. Acest lucru a fost legat la orizont.


link Related: WC în țară cu propriile mâini


gauri de foraj pentru piloni folosiți un burghiu de grădină. Ei fac fântâni este mult mai convenabil și mai rapid decât să sape lopata lor. Pentru distanța dintre poli este egală cu 227 cm, de măsurare Rack am făcut-o de mult.

Acum, nu a fost necesar de fiecare dată pentru a măsura distanța dintre posturile, pentru a face suficient etalon. Am început de foraj pe postul de colț la ieșirea la drum. Merck pus pe sol, sprijini pe post de colț și orientat de-a lungul unui cablu întins.

Forarea primul godeu (adâncimea trebuie alese pe baza pe sol la locul și congelare), am instalat un stâlp. Pentru durabilitate acesta a marcat un pic mai mult cu un baros, apoi stropite cu un amestec de pietriș cu nisip și agatat, deversând apa. După instalarea primului pilon, de asemenea, am folosit feroviar și a făcut bine pentru următorul. A doua zi, stabilit încet toate cele zece stâlpi (foto 1).

Pentru foile de fixare între stâlpii trebuie să fie asigurată rulează săritor. Așa cum am folosit o secțiune transversală în formă de S profil galvanizat folosit, care a adus pe o remorcă (foto 2). Este realizat din metal de 2 mm grosime, iar fiecare segment are o lungime de 3 m. Pentru a conecta pânze cu stâlpi, am sudat la fiecare pol segmente de placă din banda de oțel de 4 mm. Buiandrug polizor tăiat la lungimea dorită și apoi atașat la acestea prin sudarea plăcilor (foto G).


A se vedea, de asemenea: Garduri pentru plante agățătoare în țară cu propriile mâini


Am instalat în interval de trei jumperi. Două - pentru fixarea tablei profilate și în partea de jos - pentru a diminua distanța dintre pământ (cu un mic decalaj) și plăcile de coajă (foto 4). Ridicată ridicat deasupra plăcilor din sol nu pot fi deteriorate atunci când cosit iarba de tuns gard.

În acest caz, trimerul linia de pescuit nu va intra în contact cu foaia trapezoidală, și cu un pod solid.

După atașarea săritor polizor am tăiat poli în înălțime, concentrându-se pe cel mai scurt. Lambriurile asamblate frontal cadru gard colorat vopsea protectoare pe rugina (Imaginea 5).

Acum puteți începe partea distractivă - instalarea de foi profilate. Pentru a pregăti plăcile de fixare pe cadru, acestea trebuie să fie conectate prin cele două împreună. Am folosit nituri (foto 6). Per conexiune a luat cinci nituri. Și apoi dublu-frunza se reazemă săritori, el a nivelat orizontal, concentrându-se pe cablul, și bazându-se pe barele sale distanță de fund (foto 7). Foi atașate șuruburi Pullovere cu piulițe (foto 8) găuri pre-perforate pentru ele.

S-ar putea consolida și șuruburi, dar cred că un astfel de atașament nesigur. Într-o zi, fiul meu și am învelit întregul gard (foto 9). Acesta este modul în care se uită la sfârșitul lucrării (foto 10). Gard sa dovedit destul de drăguț și destul de durabil. Vântul nu se balansa, vibreazć foaie trapezoidale și emite nici un sunet. Iarna a suferit un normal - nu ruginite, eu nu sunt deteriorate (foto 11).

Costurile pentru achiziționarea de accesorii pentru un gard format din aproximativ 12 de mii. Frecați. Gardul a fost atât de bine că am de gând să pună la fel și în partea opusă a parcelei.

Autor: Vadim Marovo Togliatti

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru