rum.herbefe.ru

Fasole verde - în creștere

Cum să crească fasole sparanghel

Multe gospodine gatiti fasole nu doresc sa din cauza problemelor care apar atunci cu flatulență.

Cu toate acestea, există fasole, care nu produce astfel de consecințe neplăcute. Se numește sparanghel. Gust bun pastai de fasole verde fierte, care pur și simplu minunat.

Multe gospodine sunt de multe ori se pune întrebarea "Cum de a găti sparanghel fasool„?

Ea se pregătește rapid și ușor: trebuie să alegeți păstăi, atunci când fasole sunt în lăptos de maturitate păstăile“tăiat în bucăți, se fierbe.

Și apoi se prăjește sau tocană - că cineva mai mult ca ea. Se poate adăuga la supa de legume la începutul gătit.

Foarte mulți dintre prietenii mei, încercând o dată prăjit fasole verde, impregnată cu mare respect pentru ea și de multe ori cumpăra.

Și eu sunt pe site-ul să-l crească timp de aproape 2 decenii. Și nu poate fi tradus am nici o vară sau de iarnă, deoarece congela tinere sub formă de păstăi de pre-tăiat-le în bucăți de 2-3 cm și îndoite în pungi de plastic în porții.

Grow fasole verde este destul de simplu. Prefer o formă de pulverizare - pentru a le face mai puțin de un hassle.

Se înmoaie semințele înainte de plantare a încetat de atunci, sa constatat că, fără înmuiere semințele au germinat mult mai prietenos. Înainte de a treia decadă a lunii mai nu începe să semene: îngheþurile răsaduri nu pot tolera.

Pe pat preparate lungi și înguste de semințe prevăzute în 2 rânduri. La fiecare 10 cm se lipesc adâncimea de fossa aproximativ 5 cm. Apa turnată în acesta.

Am pus în fiecare gaura de pe fasole (prefer semințele sale), acoperite cu pământ și de așteptare pentru germinare.

Fasole nu le place solul excesiv de umed, astfel încât udarea numai atunci când lăstarii începe să se ofilească (care se întâmplă în timpul secetei prelungite).

Uneori va fi ciori de bocaport impusca, dar nu de mult daune pe care le-au cauzat.


Vezi și: Cultivarea Fasole (cowpea)


Îngrijirea de fasole verde aproape nimic.

Plivitul lipsește unul la începutul verii, aproape nici dăunători. Numai melcii place să mănânce păstăilor situate pe sol, deci va trebui să trageți sfoara de-a lungul crestelor la fasole Bush a căzut.

Început să înflorească, plantele produc fructe până la îngheț în cazul în care păstăile rupe în timp.

Pentru diabetici fasole verde - un produs indispensabil: frunza de fasole scade nivelul de zahăr din sânge. Și pentru oricine altcineva este foarte, foarte util.

Autor: V.Severova

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2021 rum.herbefe.ru